Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oslava mých kulatých narozenin


 

 

Restaurace Bohéma 9.červen 2014

Úderem 19 hod je všechno připraveno - tak, jak jsem to v předstihu objednal. Velký narozeninový dort ve tvaru knihy, několik táců kanapek (jednohubky se zvěřinovou paštikou a kaviárem), dvě láhve pravé šampaně z Francie...
Začínáme ovšem jiným bílým vínem - Müllerem Thurgau z velkopavlovické oblasti. Šlo o výborný ročník 2012 s pravou chutí citronu a broskví s výrazným bouquetem. Hosté už se sešli a zábava se dostává do proudu. Přichází na řadu autorské čtení - kapitola z mých připravovaných pamětí.
Ve 20:30 je tu zlatý hřeb večera: přípitek šampaňským. Hodina není zvolena náhodně, přesně v tuto chvíli jsem před 50 lety přišel na svět. Tehdy šlo ovšem o půl osmou, neboť letní čas ještě nebyl zaveden. Zle jazyky tvrdí, že jsem si to vyměřil tak, abych stihnul začátek Televizních novin...
Hosté mi přicházejí gratulovat a dokonce dostávám i dárky - nejen pěkné, ale i hodnotné! Viz poslední snímek. Dojetím zaslzím a musím touto cestou, tedy veřejně, poděkovat ještě jednou Pavlu Tomešovi & spol. za skutečně milé pozornosti!
Pak krájím slavnostně dort a je ho tolik, že to nejsme schopni zkonzumovat a něco si tedy odnáším i s sebou. Ve 23 hod končíme a zavírá i Bohéma, která celkem splnila naše očekávání jako podniku pro významné příležitosti.
Ti, kdož byli pozvaní a nepřišli, se dílem omluvili (jako Jirka Harnach který konečně natáčí hudební CD v Praze) a dílem ne - ovšem litovat mohou ti i ti, pohoštění a zábavy bylo pro všechny dost... Ale snad někdy příště, za dalších 50 let.
 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Oslava mých kulatých narozenin